Уметнички ансамбл
Министарства одбране
„Станислав Бинички“
 
 
22.10.2025

Концерт у оквиру 57. БЕМУС-а



Уметнички ансамбл "Станислав Бинички" синоћ је одржао концерт у оквиру 57. БЕМУС-а, најстаријег и најзначајнијег музичког фестивала у Србији, који ове године окупља све националне оркестре и доноси богат музички програм.
Под вођством маестра Дејана Савића, у препуној сали Дома Војске Србије, симфонијски оркестар УA „Станислав Бинички“ наступио је заједно са изузетним италијанским пијанистом Луиђијем Борзилом.
Пажљиво осмишљен програм спојио је романтизам, снагу и поетичност три велика композитора. Од Шубертове осећајности и оркестарске елеганције, преко драматичне енергије и страсти Бетовеновог „Императора“, до сугестивних и сликовитих звучних пејзажа Менделсонових Хебрида, музика је држала пажњу публике од првог до последњег такта.

Гост из Италије, пијаниста Луиђи Борзило, већ у првим тактовима блиставог клавирског улаза Бетовеновог концерта за клавир и оркестар бр. 5 освојио је публику, која га је бурним аплаузом испратила до биса – чувеног Листовог Љубавног сна бр. 3. Иначе, Борзило је победник на више од четрдесет међународних такмичења пијаниста широм света, професор на Конзерваторијуму „Пјетро Маскањи“ у Ливорну и на Музичком конзерваторијуму „Никола Сала“ у Беневенту.
 
 
 
photoФОТОГАЛЕРИЈА